Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 1, 2020 in Uroda |

Jak można ćwiczyć łydki?

Mięśnie nóg są często pomijane podczas naszych odwiedzin na siłowni. Ich wygląd najczęściej nie jest tak spektakularny jak inne części ciała i dlatego nie są one naszym priorytetem. Warto jednak trenować i tą partię mięśni, aby całe nasze ciało było proporcjonalne i dobrze się prezentowało. Dla kobiet, szczególnie łydki mogą okazać się ważne, ponieważ często są odkrywane w kobiecym stroju. Poniżej więc, popularne ćwiczenia na łydki dla dziewczyn .

 

Ćwiczenia na łydki

Jednym z najlepszych i najbardziej popularnym ćwiczeniem na łydki są wspięcia na palcach. Jest to bardzo proste ćwiczenie, które możemy wykonać spokojnie w domu. Należy znaleźć tylko jakieś mały podwyższenie lub stopnień w naszym domu. Ćwiczenie wykonujemy w ten sposób, że stajemy końcówką naszych stóp na stopniu i wykonujemy ruchy całego ciała w dół i w górę. Podczas ruchu wykorzystujemy przede wszystkim mięśnie łydek. Warto robić około 12 powtórzeń w 4 seriach.

Innym ciekawym ćwiczeniem na łydki są ośle wspięcia. Jest to jednak dużo bardziej wymagające ćwiczenie niż poprzednio opisywane. W tym przypadku też przyda nam się jakiś stopnień lub podwyższenie. Stajemy na nim obiema stopami na śródstopiu i pochylamy nasze ciało o 90 stopni. Warto przytrzymać się rękami na przykład stołu lub krzesła. Z zablokowanymi kolanami należy unieść nasze ciało do góry i w tej pozycji wytrzymać około 2 sekundy. Potem obniżamy ciało do poziomu rozluźniając mięsień łydki. Najlepiej jest wykonywać około 12 powtórzeń w 4 seriach.