Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2020 in Uroda |

Jak robić manicure hybrydowy? Robienie paznokci hybrydowych w domu

Manicure hybrydowy najczęściej robiony jest przez wykwalifikowany personel kosmetyczny. Obecnie, wszystkie akcesoria potrzebne do wykonania hybrydy dostępne są w sklepach kosmetycznych. Dlatego warto spróbować wykonać go samemu. Robienie paznokci hybrydowych w domu, dzięki niskim centom sprzętu jest obecnie bardzo łatwe i proste, a jednocześnie zapewnia długotrwałe zdobienie.

Robienie paznokci hybrydowych w domu

Samodzielne wykonanie manicure należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania paznokci. Przede wszystkim powinny być dokładnie spiłowane do zamierzonego kształtu i wielkości. Natomiast, przy użyciu bloczka trzeba lekko zmatowić płytkę, tak by usunąć połysku. Powstały pyłek należy zmyć specjalnymi preparatami odtłuszczającymi i bezpyłowym wacikiem. Po odparowaniu płynu, na płytkę paznokcia można nałożyć cienką warstwę lakieru bazowego, który trzeba utwardzić przy pomocy lampy UV/LED. Kolejnym krokiem jest pierwsze malowanie przy pomocy lakieru hybrydowego w wybranym kolorze. Powinien być równomiernie rozprowadzony po całej płytce paznokcia i utwardzony przez 2 minuty lampą UV lub przez 30 sekund lampą LED. Lakier powinien zostać jeszcze raz, aby pogłębić kolor i jeszcze raz należy go utwardzić. Na koniec trzeba położyć top coat, aby zabezpieczyć stylizację i uzyskać dodatkowy połysk.

Jak uniknąć błędów?

Przed rozpoczęciem zabiegu warto zapoznać się z najczęściej występującymi błędami. Do przygotowywania płytki paznokcia najlepiej używać pilnika papierowego, ponieważ jest najmniej inwazyjny i nie powoduje zniszczeń i nie zostawia postrzępionych brzegów. Kolejnym błędem często powielanym przez początkujących, jest nałożenie zbyt dużej ilości lakieru. Wtedy pojawia się problem z utwardzeniem, a lakier pozostaje gumowy. W takiej sytuacji lakier może się marszczyć i łuszczyć się. Błędem jest również zalewanie skórek, co wygląda nieładnie, dlatego lepiej nałożyć mniej i kilka razy. Przed rozpoczęciem malowania należy odpowiednio zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia.