Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 3, 2019 in Uroda |

Makijaż dla szarych oczu

Makijaż dla szarych oczu

To jaki mamy kolor oczu nie jest kwestią wyboru i wiele pań jest niezadowolonych z tego jak wyglądają. Odpowiedni makijaż może wydobyć ukryte piękno każdej kobiety. Szaro- zielone oczy lub szare są uważane za mało wyraziste i nudne. Makijaż dla szarych oczu powinien podkreślać ich barwę.
Kolory dla szarych oczu w makijażu to przede wszystkim paleta odcieni niebieskich. O ile jasnoniebieski kolor będzie mało odpowiedni, o tyle granatowy podkreśli szaro- zielone oczy. Oprócz granatu osobom o takiej barwie tęczówki będzie dobrze w kolorze grafitowym. Makijaż dla szarych oczu powinien omijać beże i łagodne brązy. W takiej kolorystyce oczy będą rozmyte i niewidoczne.
Szarookie panie mogą używać cieni z połyskiem. Grafitowy, nasycony i połyskujący cień doskonale podkreśli szarą tęczówkę.

 

Kobiety, które mają szaro- zielone oczy powinny uważać na brązową kredkę do brwi. Lepiej jest kiedy zamiast brązu lub czerni użyjemy mocno szarej kredki.
Makijaż dla szarych oczu lubi też róże. Jeśli pani jest blondynką o chłodnym typie urody, zamiast granatu lub grafitu może nałożyć lekki jasno różowy cień.
Kolory dla szarych oczu to nie tylko makijaż. Odpowiednio dobrane pod względem koloru ubrania zaakcentują szaro- zielone oczy. Dobierając strój warto omijać czernie i czyste biele. W takiej tonacji delikatna uroda rozmyje się i będzie nijaka.
Wykonując makijaż dla szarych oczu, możemy inspirować się celebrytkami, które mają zbliżony typ urody do naszego. Przerabianie się na siłę na inny typ kolorystyczny, czy to przez nieumiejętne farbowanie czy też nie dopasowany makijaż pozbawi nas naturalności i doda lat.