Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 17, 2020 in Zdrowie |

Owoce i spacery

W okresie jesienno-zimowym po pełnym euforii lecie bardzo często wpadamy ofiarami zmęczenia i złego samopoczucia. Niestety nie każdy z nas potrafi sobie z tym radzić. W związku z tym szukamy sprawdzonych sposobów na relaks i poprawę humoru. Niestety w tym roku jest to szczególnie trudne że względu na zagrożenie groźnym wirusem. Warto się jednak zastanowić co możemy zrobić w naszym życiu by poprawić nasze samopoczucie, ponieważ może się to okazać banalnie proste. Oto proste sposoby na zmęczenie.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić zawartość naszych lodówek. W końcu to właśnie razem z początkiem chłodnych dni mamy coraz większą ochotę na tłuste potrawy i słodycze. Jednak chociaż dodają nam one energii że względu na swoją kaloryczność, to może się okazać, że brakuje nam sporej ilości witamin. Dlatego też warto się zastanowić w trakcie robienia zakupów, czy zamiast ulubionej czekolady nie kupić jabłek czy też pomarańczy. Tego rodzaju zdrowy deser nie tylko doda nam energii i poprawi samopoczucie, ale na pewno wyjdzie nam na zdrowie.

Jeśli już wzbogaciliśmy nasze diety o warzywa i owoce, a i tak odczuwamy często zmęczenie, to warto postawić na zwiększoną dawkę ruchu. Co prawda że względu na pandemię wiele miejsc, w których moglibyśmy uprawiać sport jest nieczynna, to zawsze możemy się zdecydować na dłuższe spacery czy nawet bieganie. Na pewno te kilka minut, które poświęcimy na dotarcie do celu na pieszo pomoże nam się poruszać i dopełnić. W ten sposób poczujemy dodatkowa dawkę energii i poprawiny naszą kondycję. Dotyczy to szczególnie osób, które spędzają wiele godzin w pracy w pozycji siedzącej, a ich drogą z domu do pracy i odwrotnie też polega na przebyciu jej samochodem… Niestety bardzo często zdarza się też tak, że właśnie te osoby wybierają zamiast spaceru podjechanie do osiedlowego sklepiku samochodem. A przecież warto to zmienić!
Wprowadzenie do naszej codzienności zdrowego trybu życia na pewno poprawi nasze samopoczucie i sprawi, że szybko poczujemy dodatkową dawkę energii. A czasem wystarczy poświęcić raptem kilka chwil na prowadzenie ich do naszego życia.