Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 21, 2019 in Uroda |

Jak samodzielnie wycieniować grzywkę? Zabiegi fryzjerskie w domu

Większość z kobiet mniej lub bardziej regularnie uczęszcza do fryzjera – niektóre z nas robią to bardzo często i poddają się zabiegom obcinania, farbowania i stylizacji, innym zaś wystarcza wizyta raz na kilka miesięcy w celu podcięcia końcówek. Jeśli nie mamy wymagającej fryzury, część zabiegów możemy wykonywać na własną rękę!

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów w domu jest proste, skuteczne i bezpieczne – szczególnie, jeśli farbujemy na ciemniejszy kolor lub wystarczy nam rozjaśnianie farbą, bez dodatkowego używania specjalnych, silnych rozjaśniaczy. Dziś każdy może kupić specjalistyczną farbę fryzjerską, która jest nie tylko dużo bardziej bezpieczna, ale gwarantuje doskonały efekt farbowania w domu. Warto poprosić drugą osobę do nałożenia farby, w szczególności z tyłu głowy.

Obcinanie włosów

Oczywiście, nie każdą fryzurę będziemy w stanie wykonać w domu – w szczególności, gdy nasze włosy są krótkie i wymagają idealnego podcięcia. Jeśli jednak zastanawiamy się jak samodzielnie wycieniować grzywkę, wystarczy użyć specjalnego nożyka fryzjerskiego oraz ostrożnie ścinać kolejne warstwy włosów. Podobnie zrobić możemy z włosami na całej długości, wcześniej mocno je zwilżając lub prostując dla idealnego efektu.

Zabiegi pielęgnacyjne

Choć nie każdy zabieg pielęgnacyjny możemy bezpiecznie wykonać w domu – w szczególności, gdy wymagany jest specjalistyczny sprzęt np. bardzo mocna prostownica niezbędna do keratynowego prostowania – niektóre z nich są bezpieczne i skuteczne także w warunkach domowych. Pamiętać musimy o wybieraniu preparatów i masek odżywczych o bardzo dobrym składzie, zwykle tych, które używane są w salonach fryzjerskich.