Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2019 in Uroda |

Jak podnieść włosy u nasady? Szczotka obrotowa do krótkich włosów

Gęste, podniesione u nasady włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, nawet najbardziej perfekcyjnie wykonana fryzura może po kilku godzinach opaść, przez co nie będziemy zadowoleni z efektu. Istnieje jednak kilka łatwych sposobów, na podniesienie włosów u nasady!

1. Odpowiednia pielęgnacja.

Włosy pozbawione objętości wymagają odpowiedniej pielęgnacji już na etapie ich mycia. Wybierać powinniśmy kosmetyki, które powodują większą objętość oraz nie obciążają dodatkowo włosów. Maski i odżywki powinny być nakładane na końcówki – unikać musimy aplikacji ich na skórę głowy, co dodatkowo zwiększa ciężar włosów i powoduje przetłuszczanie się oraz opadanie fryzury.

2. Właściwe suszenie.

Włosy pozbawione objętości należy suszyć w pozycji pochylonej tak, by ciepło suszarki docierało najpierw do skóry głowy. Pozwoli to na szybkie ich uniesienie.

3. Preparaty fryzjerskie.

Na rynku znajdziemy wiele preparatów, które mają na celu uniesienie włosów u podstawy oraz zwiększenie objętości włosów. Sprawdzą się zarówno płyny stylizuję aplikowane na podstawę włosów, jak i pudry, które usztywniają ich strukturę, tym samym nadają efekt maksymalnego zwiększenia objętości.

4. Stylizacja włosów.

Odpowiednia stylizacja włosów do podstawa – sprawdzi się szczotka obrotowa do krótkich włosów, dzięki której możemy uzyskać odpowiedni efekt uniesienia włosów w trakcie suszenia. Szczotki obrotowe mogą być używane również u posiadaczek włosów średnich lub długich, jednak należy je stylizować w taki sposób, by zapobiec splątaniu się poszczególnych pasemek.