Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 12, 2019 in Uroda |

Szczotki prostujące – hit czy kit? Jak używać szczotki do prostowania włosów?

Szczotki prostujące to urządzenia, które są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla prostownicy. Dzięki ich używaniu możemy cieszyć się bardziej naturalnym efektem oraz mniejszą szansą na uszkodzenie struktury włosów.

Jak działa szczotka prostująca?

Elektryczne szczotki prostujące nagrzewają się – podobnie jak prostownice – do stosunkowo wysokich temperatur. W tym przypadku jednak nie wkładamy pasm włosów pomiędzy dwie grzałki, a jedynie przeczesujemy włosy. Zmniejsza się wówczas zagrożenie spalenia lub wysuszenia poszczególnych pasemek, co często zdarza się w przypadku nieumiejętnego lub regularnego stosowania prostownicy. Wadą szczotki elektrycznej jest to, że nie powoduje ona efektu idealnie prostych włosów. Nadaje się więc dla osób, które stawiają na bardziej naturalny efekt.

Używanie szczotki elektrycznej

Jak używać szczotki do prostowania włosów? Wbrew pozorom jest to bardzo proste, zdecydowanie prostsze od używania niebezpiecznej dla włosów prostownicy. Szczotkę należy nagrzać do wybranej temperatury, następnie przeczesywać powoli pasma wysuszonych włosów. Warto robić to bardzo powoli i dokładnie, dzięki czemu unikniemy elektryzowania się włosów. Jeśli chcemy, by nasza fryzura zachowała objętość, powinniśmy unikać rozczesywania szczotką elektryczną włosów przy samej skórze głowy – w szczególności muszą o tym pamiętać osoby, które posiadają włosy cienkie, rzadkie oraz osłabione lub cierpią na nadmierną produkcję sebum i przetłuszczającą się skórę głowy.