Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2019 in Uroda |

Jak zrobić loki bez ciepła? Idealne loki bez użycia ciepła.

Najprostszym sposobem na uzyskanie pięknych i trwałych loków jest użycie lokówki. Niestety, wysokie temperatury osiągane przez to urządzenie mogą bardzo negatywnie wpłynąć na strukturę włosów. Długotrwałe używanie lokówki może je wysuszyć, a nawet spowodować nadmierne ich wypadanie. Jak zrobić loki bez ciepła?

Metody skręcania włosów na mokro

Skręcanie włosów na mokro powoduje mocniejszy skręt oraz większą trwałość niż stylizacja włosów na sucho. Najczęściej używa się wałków lub spiralek do włosów – tak zapięte pasma należy wysuszyć suszarką lub poczekać do naturalnego wyschnięcia włosów. Lekkie fale osiągniemy poprzez zaplatanie warkoczy na mokrych włosach. Fale będą drobniejsze i bardziej intensywnie jeśli warkoczyków będzie kilka lub kilkanaście na całej głowie. Delikatniejszy efekt osiągniemy poprzez zaplatanie jednego lub dwóch grubszych warkoczy. Modelować włosy możemy również w trakcie suszenia ich suszarką poprzez zakręcanie poszczególnych pasm na okrągłą szczotkę do stylizacji – metoda ta sprawdza się jednak u osób, które mają naturalne predyspozycje do skręcania się włosów, a chcą jedynie poprawić ich wygląd.

Skręcanie włosów na sucho

Skręcanie włosów na sucho polega na aplikowaniu wałków, papilotów lub spiralek na suche włosy. Zaletą tej metody jest to, że już w trakcie skręcania włosów możemy dokładnie oszacować efekt. Wadą zaś niższa trwałość skrętu. Lepszy efekt osiągniemy poprzez zastosowanie kremów i preparatów do stylizacji włosów, które poprawią ich podatność na skręt, a fryzurę dokończymy spryskując stosunkowo mocny lakier, który ją utrwali na wiele godzin.