Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2019 in Uroda |

Bezpieczne sposoby na piękne loki. Jak zrobić fale na mokrych włosach?

Piękne loki to ozdoba każdej kobiety – to fryzura klasyczna i uniwersalna, pasująca niemal do każdego typu urody. Jednak częste użytkowanie lokówki może być szkodliwe dla naszych włosów: wysoka temperatura oddziałuje na strukturę włosów, może je uszkodzić, a długotrwałe stosowanie lokówki doprowadzić może do przesuszenia włosów i ich nadmiernego wypadania.

Wałki, spiralki, papiloty

Jednym z bezpieczniejszych sposób na uzyskanie pięknych loków jest wykorzystanie wałków, papilotów lub spiralek. Nakładać je można zarówno na wilgotne, jak i suche włosy. Mokre kosmyki należy wcześniej dokładnie rozczesać – choć w tym przypadku skręt jest mocniejszy oraz bardziej trwały, efekt po ściągnięciu wałków może różnić się od zmierzonego. Papiloty najczęściej zakłada się na włosy suche na kilka godzin: wcześniej warto je spryskać specjalnym preparatem, który pozwala na utrwalenie skrętu włosów.

Warkocze – szybki sposób na fale

Jeśli zastanawiamy się jak zrobić fale na mokrych włosach, możemy wypróbować jeden z najbezpieczniejszych i najszybszych sposobów – warkocz. Zapleść możemy zarówno jeden lub dwa warkocze, dzięki którym uzyskamy lekką falę na włosach. Im więcej warkoczyków zrobimy, tym fala będzie drobniejsza i bardziej gęsta. Tak przygotowane włosy możemy pozostawić do naturalnego wyschnięcia lub użyć suszarki do włosów. Efekt będzie mocniejszy i bardziej trwały, jeśli wilgotne włosy spryskamy lotionem do utrwalania fryzury lub użyjemy kremu, który poprawia skręt włosów.