Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2019 in Uroda |

Jak uzyskać efekt idealnie prostych włosów? Saint Algue Demeliss Pro szczotka do prostowania włosów

Proste włosy to fryzura, która posiada wiele zwolenniczek. Jednak efekt idealnie wyprostowanych kosmyków nie jest wcale łatwy do osiągnięcia – w szczególności wśród osób, które mają naturalne predyspozycje do skrętu włosów. W jaki sposób uzyskać idealny efekt, a przy tym zadbać o włosy?

Klasyczna prostownica

Prostownica to najbardziej popularne urządzenie do prostowania włosów. Używa się go poprzez przeciąganie grzałek po kolejnych, niewielkich pasmach włosów. Działa ona na zasadzie wysokiej temperatury, przez co istnieje ryzyko uszkodzenia (a nawet przypalenia!) włosów. Użytkowanie prostownicy wiąże się więc z koniecznością stosowania kosmetyków ochronnych, które zabezpieczają włosy przed działaniem wysokich temperatur.

Szczotki do prostowania włosów

Coraz bardziej popularne stają się również inne urządzenia do osiągnięcia idealnego efektu. Saint Algue Demeliss Pro szczotka do prostowania włosów to jeden z najbezpieczniejszych i najefektywniejszych sposobów na szybką stylizację włosów. Szczotki do prostowania włosów mniej ingerują w strukturę włosa, dodatkowo istnieje mniejsze prawdopodobieństwo jej zniszczenia poprzez niewłaściwe użytkowanie.

Preparaty do prostowania włosów

W przypadku włosów podatnych na prostowanie możemy ograniczyć się do specjalnych preparatów, które mają na celu wygładzenie struktury włosów. Nakłada się je zwykle na wilgotne włosy, dzięki czemu po wysuszeniu nie skręcają się. Jednak preparaty prostujące nie zapewniają idealnego efektu prostych włosów, przez co wykorzystywane są jako dodatek do szczotki prostującej lub prostownicy.