Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2019 in Uroda |

Od czego zależy tempo wzrostu włosów? W ile odrasta grzywka

Tempo wzrostu włosów to sprawa bardzo indywidualna. Jednak także nasz tryb życia, dieta oraz rodzaj pielęgnacji włosów wpływa na to, w jakim czasie urośnie dana długość włosów. Przedstawiamy cztery główne czynniki, od którego zależy tempo wzrostu włosów.

1. Predyspozycje genetyczne.

Niestety, predyspozycje genetyczne odgrywają w tym przypadku bardzo dużą rolę. Dwie osoby, które prowadzą podobny tryb życia oraz cechuje ich dobre zdrowie i witalność, mogą odnotowywać różne wartości tempa wzrostu włosów.

2. Fryzura

Wiele osób zastanawia się w ile odrasta grzywka – w końcu wydaje się, że rośnie ona znacznie szybciej, niż w przypadku reszty włosów, bo należy ją podcinać co kilka tygodni. Podobnie zaobserwować można szybszy wzrost u mężczyzn oraz kobiet z krótkimi włosami. Z jednej strony jest wizualny szybszy porost włosów – z drugiej zaś krótsze włosy są mniej narażone na wypadanie, przez co wydawać się może, że rosną szybciej.

3. Tryb życia

Nasz tryb życia odbija się na całym zdrowiu i wyglądzie. Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna poprawiają pracę całego organizmu, w tym również układu hormonalnego, od którego może zależeć tempo wzrostu włosów.

4. Odpowiednia pielęgnacja

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków do pielęgnacji włosów, które mają na celu przyspieszenie wzrostu włosów. Zwykle są to preparaty ziołowe w formie olejków do skóry głowy oraz specjalnych wcierek. Ich regularne stosowanie może nie tylko poprawić tempo wzrostu włosów, ale również zapobiec ich wypadaniu.