Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 3, 2019 in Uroda |

Metody stylizacji włosów. Kosmetyki do stylizacji włosów na gorąco

Sposób, w jaki stylizujemy nasze włosy, oddziałuje nie tylko na ich wygląd, ale również trwałość fryzury. Najczęściej wyróżnia się dwa podziały stylizacji: na sucho i mokro oraz na zimno i gorąco.

1. Stylizacja włosów na sucho.

Stylizacja włosów na sucho polega na wcześniejszym dokładnym wysuszeniu włosów a następnie na użyciu sprzętów do stylizacji włosów i specjalnych preparatów. Stylizacja włosów na sucho może polegać zarówno na nakładaniu samych kosmetyków (np. pianki do włosów, lakieru) i kształtowania fryzury przy pomocy szczotek i grzebieni, jak i na użyciu wysokich temperatur (lokówka, karbownica, prostownica).

2. Stylizacja włosów na mokro

Stylizacja włosów na mokro to oddziaływanie na nie przed lub w trakcie suszenia. Najczęściej polega na nałożenie specjalnych preparatów (głównie lotionów, płynów ochronnych lub specjalnych kosmetyków, które w trakcie suszenia mają za zadanie poprawić skręt włosów lub je wyprostować). W trakcie suszenia można również używać okrągłej szczotki do podnoszenia włosów u nasady.

3. Stylizacja włosów na gorąco

Stylizacja włosów na gorąco to oddziaływanie na nie poprzez zastosowanie urządzeń, które osiągają wysokie temperatury – lokówki lub prostownicy. Zwykle dotyczy suchej stylizacji: większość sprzętów nie powinna być używana na włosy wilgotne. W tym przypadku niezbędne są specjalne kosmetyki do stylizacji włosów na gorąco. Ich głównym zadaniem jest utrwalenie fryzury, nadanie włosom objętości oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur na strukturę włosa.