Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2019 in Uroda |

Jak utrwalić fryzurę? Co zrobić żeby loki się trzymały?

Utrwalanie to niezwykle ważny etap każdej stylizacji włosów. Odpowiednie utrwalenie sprawia, że fryzura wytrzymuje w idealnym stanie wiele godzin, ale również nie obciąża włosów i ich nie wysusza. W jaki sposób utrwalić fryzurę, by cieszyć się długim i wspaniałym efektem?

Pierwsze etapy utrwalania

Jeśli nasze włosy nie są podatne na utrzymanie wybranej fryzury, musimy już na pierwszych etapach zadbać o wybór odpowiednich kosmetyków do stylizacji. Pierwszym etapem będzie nałożenie odpowiedniego lotionu na jeszcze mokre lub wilgotne włosy. Jego zadaniem jest zwiększenie podatności na kręcenie lub prostowanie włosów. Płyny do stylizacji na mokro znajdziemy w każdej drogerii, jednak warto wybierać te, które są dosyć delikatne i nie obciążają włosów.

Końcowe utrwalenie – co zrobić żeby loki się trzymały?

Wiele osób zastanawia się, co zrobić żeby loki się trzymały. Najpierw należy zadbać o prawidłowe wykonanie fryzury. Jeśli włosy kręcone są na gorąco musimy pamiętać o zapewnieniu wysokiej – lecz bezpiecznej dla struktury włosa – temperaturze. W przypadku kręcenia na sucho warto przedłużyć czas trzymania wałków lub papilotów. Niezbędne będą również wysokiej jakości lakiery do włosów i płyny utrwalające fryzurę. Ważna jest również ich aplikacja – lakier należy nakładać z odległości minimum 30cm od włosów, przez co unikniemy efektu nadmiernego sklejania się włosów. Dodatkowo jego moc należy dobrać do struktury włosów – włosy ciężkie i gęste utrwalać będziemy mocniejszymi lakierami, włosy osłabione, cienkie i rzadkie nieco słabszymi.