Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 12, 2020 in Zdrowie |

Czym jest endodoncja?

Czym jest endodoncja?

Wielu z nas nie lubi wizyt u stomatologów, choć nie zawsze muszą one być bolesne. Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz dbanie o zęby pomogą nam w utrzymaniu ich w należytej kondycji, co pozwoli nam na odwiedzenia stomatologów tylko w przypadku rutynowych wizyt kontrolnych. Nie od dziś wiadomo, że od zębów psuje się cały organizm, dlatego z dużą uwagą powinniśmy zwracać na nie uwagę. W przypadku leczenia zębów pojawia się taki termin jak endodoncja, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, co się za nim kryje. W tym artykule chcielibyśmy napisać o tym trochę więcej słów.

Endodoncja to nic innego jak popularne leczenie kanałowe. Jest to rodzaj leczenia stomatologicznego, który wykorzystywany jest między innymi w trakcie zapalenia lub stanów martwiczych miazgi. To leczenie, które może uchronić nas nawet przed trwałym usunięciem zęba. Jeszcze jakiś czas temu, leczenie to kojarzyło się przede wszystkim z dyskomfortem i bólem pacjenta, jednak rozwój medycyny sprawia, że nowoczesne technologie takie jak wysokiej jakości mikroskopy oraz skuteczne znieczulenia, znacznie ułatwiają pacjentom przejście przez ten proces.

Co warto wiedzieć o endodoncji?

Z perspektywy nauki, endodoncja to dział tzw. stomatologii zachowawczej, która koncentruje się na leczeniu tkanek okołowierzchołkowych oraz schorzeń miazgi zęba. W tym leczeniu wyróżniamy między innymi oczyszczanie kanałów zębowych z miazgi, poszerzanie kanałów, odkażanie ich oraz w finalnym etapie wypełnianie ich dedykowaną substancją. Z perspektywy pacjenta kluczowy powinien być sprzęt, z którego korzystają stomatolodzy. Jeżeli prowadzimy gabinet to warto odwiedzić sklep stomatologiczny i sprawdzić nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że leczenie kanałowe jest mniej kłopotliwe dla pacjenta oraz dla samego stomatologa.

Nowoczesne i bardzo precyzyjne mikroskopy oraz wydajne znieczulenie pozwalają na dołożenie wszelkich starań, by wizyta pacjenta w gabinecie przebiegała komfortowo. Wysoki komfort świadczonych usług sprawia, że pacjenci polecają gabinet dalej, dlatego warto dobrze się do tego przygotować. W Terradent udowadniamy, że leczenie kanałowe wcale nie musi być takie bolesne i może być bardzo skuteczne.