Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 31, 2019 in Tematy różne |

Duży kot w domu. O czym powinien wiedzieć każdy przyszły właściciel, dużego, domowego kota.

Duży kot w domu. O czym powinien wiedzieć każdy przyszły właściciel, dużego, domowego kota.

Choć wiele osób myśli, że kot to tylko małe stworzenie wylegujące się na słońcu, prawda na temat tych zwierząt, może być dużym zaskoczeniem. Koty, to nie tylko lubiące pieszczoty stworzenia, które wylegują się na kolanach właściciela. To również zwinne i sprawne pupile, które są świetnymi łowcami.
Wiele ras, wyróżnia się dużą inteligencją oraz szybkim przywiązaniem do człowieka nawet, gdy są o wiele większe od tych popularnych ras.

Co warto wiedzieć na temat kotów.

Na świecie popularna jest hodowla dużych kotów. Są one silne, wysportowane, wytrzymałe i zwinne. Duże koty, powinny mieć zapewnione miejsce do zabawy, wybiegania się oraz odpoczynku, dlatego nadają się do dużego domu, a jaszcze lepiej do domu z ogrodem, by mogły stale rozwijać technikę łowczą.
Choć duże koty uznawane są za dzikie, jest to stwierdzenie mylne. Doskonałym przykładem jest Maine coon.
Maine coon osiąga ponad metr długości oraz około 6 kg wagi. Jest zwinny, szybki oraz często wykazuje chęć zabawy z właścicielem. Choć nie raz pokazuje, że lubi poleniuchować, wygrzewając się na słońcu, lubi towarzystwo swojego właściciela i chętnie angażuje się w różnego rodzaju zajęcia. Jest kotem przyjaznym, tolerującym inne zwierzęta oraz nie wykazującym agresywnego zachowania. Ze względu na dobrze rozwinięty instynkt łowcy, może być nieufny, dlatego nie należy się zrażać, gdy nowy pupil od razu na wskoczy nam na kolana i nie będzie prosił o uwagę.
Kolejną cechą, wyróżniającą tę rasę jest nietypowy wygląd. Kot ma bowiem gęstą i długą sierść, szpiczaste uszy oraz przyjemny pyszczek, przypominający rysy dzikich kotów, z którymi nie jest w żaden sposób spokrewniony. Jeśli chcesz ładnego, mądrego, sprytnego kota, który przypominać będzie dzikiego kota, to Maine coon jest najlepszym wyborem.
Niezależnie od wyboru rasy, koniecznie zapoznaj się z informacjami, dotyczącymi jego potrzeb. Niewłaściwe warunki, mogą doprowadzić do niepoprawnego rozwoju kota oraz pogorszyć relację między kotem a właścicielem.