Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 10, 2019 in Uroda |

Ekoskóra

Świadomość ekologiczna wśród populacji jest coraz większa. Zdrowe odżywianie czy idea zero waste ma swoje odzwierciedlenie w wyborach konsumenckich. Świadome zakupy, także odzieżowe mają swoich zagorzałych zwolenników. Ekoskóra, która jest wykorzystywana do produkcji kurtek lub spódnic pozwala na ograniczenie naturalnych surowców.
Płaszcz z ekoskóry kosztuje niewiele w porównaniu do ubrań ze skóry naturalnej. Coraz lepsza technologia obróbki tkanin sprawia, że sztuczna skóra nie musi znacząco różnić się od zwierzęcej.
Zwolennicy, dla których ekoskóra jest świadomym wyborem twierdzą, że taki produkt przyjemnie pachnie i nie jest sztywny jak skóra naturalna.
Jeżeli płaszcz z ekoskóry jest noszony często mogą pojawić się na nim pęknięcia i przetarcia. Należy pamiętać o tym, żeby ubrania tego typu czyścić w profesjonalnej pralni i zgodnie z zaleceniami producenta. Faktem jest, że dobrej jakości sztuczna skóra nie ulegnie zniszczeniu tak szybko jak tani egzemplarz.

 

Buty, do produkcji których użyta została ekoskóra mogą sprawdzić się w przypadku dzieci. Stopy maluchów bardzo szybko rosną, więc kupowanie co kilka miesięcy nowych, może zrujnować kieszeń rodzica. Obuwie dla dorosłych ze skóry naturalnej ma tendencję do odbarwiania się. Sztuczna skóra będzie idealna, jeśli lubimy często wymieniać buty na nowe.
O ile płaszcz z ekoskóry grzeje równie dobrze jak ten uszyty z naturalnych surowców, o tyle obuwie może okazać się niedostatecznie ciepłe. Na mroźną zimę wybierzmy porządne skórzane buty, które wytrzymają trzaskający mróz. Ekoskóra będzie dobra przy letnich sandałach lub pantoflach na szczególne okazje.
Kupując ubrania lub buty z syntetycznej skóry, miejmy na uwadze dobre jakościowo towary, pochodzące od zaufanych producentów.