Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 13, 2019 in Uroda |

Niebanalna stylizacja dla dziewczynki

Niebanalna stylizacja dla dziewczynki

Dzianiny mają swoich zagorzałych fanów. Nie bez powodu, któż bowiem nie lubi w chłodny jesienny wieczór wtulić się w wełniany sweter lub nakryć dzierganym kocem? Nie każdy jednak wie, iż z wełny czy zwykłej włóczki można stworzyć prawdziwe modowe cuda. Poczynając od czapek szalików, swetrów, po rękawice, a przy odrobinie dobrych chęci powstanie w ten sposób również niepowtarzalna sukieneczka na drutach.

Jak to zrobić?

Robić na drutach w dzisiejszych czasach nie każdy potrafi. Nie jest to już tak popularne zajęcie, jak było jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to babcie w wolnych chwilach, dla zabicia czasu uczyły wnuczki robić szaliki i każda panna taki własnoręcznie wykonany element garderoby posiadała. Jeżeli jednak bardzo pragniemy być posiadaczami prawdziwego i wyjątkowego rękodzieła, możemy się tego przy odrobinie wysiłku nauczyć, korzystając z bogatej literatury czy portali społecznościowych zrzeszających miłośników dziergania.

Jak powstaje prawdziwe dzieło?

O ile zrobienie szalika nie przyniesie większych kłopotów o tyle sukieneczka na drutach może doprowadzić do prawdziwej frustracji. Tym bardziej trzeba podziwiać babcie i mamy, które dla swoich dzieci, wnucząt, pociech całymi godzinami dziergają prawdziwe dzieła sztuki. Jak tego dokonać? Nie jest to proste, ale również nie niewykonalne. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z drutami, warto pobrać z internetu gotowe wzory, według których będziemy zbierać oczka. W sieci dostępne są również wszelkiego rodzaju instruktaże w formie filmów, które z pewnością również okażą się przydatne.