Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2020 in Uroda |

Wzory na paznokcie robione lakierem. Jak zdobić paznokcie?

Zadbane ręce i paznokcie to wizytówka każdej nowoczesnej kobiety. Obecnie bardzo popularny jest manicure hybrydowy, który pozwala przez długi czas cieszyć się, nieścierającym się lakierem.

Wzory na paznokcie robione lakierem

Żeby manicure nie był nudny, można pomyśleć o specjalnych zdobieniach na paznokciach. Wymaga to jednak cierpliwości i wręcz precyzyjnego działania. Wzory na paznokcie robione lakierem wymagają wprawy i zaznajomienia się z kilkoma trikami. Nie wszystkie ozdoby są trudne do wykonania i pracochłonne. Niektóre można zrobić samemu, ucząc się z internetowych filmików, które zamieszczają zarówno kosmetyczki, jak i samouki.

Jakie ozdoby stosować na paznokcie?

Najprościej przykleić jest gotowe ozdoby takie jak cyrkonie lub bulion, odpowiednio utwardzone przygotowana bazą. Kolejnym ciekawym efektem na paznokciach są pyłki, które właściwie zaaplikowane, pozwalają stworzyć połyskliwą powierzchnię. Tego typu zdobienie jest niemożliwe do osiągnięcia przy pomocy lakieru. Pyłki dają efekt lustrzanej powierzchni, satynowej wielobarwnej powłoki, migoczą wszystkimi odcieniami tęczy, oraz zapewniają tzw. syreni ogon. Warto wiedzieć, że końcowy widok, jaki zapewniają pyłki zależy od lakieru bazowego. Ręcznie malowane zdobienia to już pole do popisu dla profesjonalistów. Tego typu ozdoby tworzy się przy pomocy lakieru hybrydowego, jednak najlepsze wyniki osiąga się za pomocą paint żelu, który jest mocno napigmentowany. Nakładany jest przy użyciu pędzelka do zdobień, który jest cieniutki i zrobiony jest z syntetycznego włosia. Dla mniej wprawionych osób zalecane są specjalne naklejki i tasiemki. Są to wodne elementy z gotowym motywem zdobniczym, które najlepiej na paznokciu utrwalić specjalnym utwardzaczem. Ostatnim sposobem zdobienia są rysunki wykonane rapitgraphem. Można nim robić bardzo cieniutkie kreseczki, których nie da się osiągnąć żadnym innym pędzelkiem. Kolory używane do tego typu zdobień to biały i czarny. Oczywiście wszystko należy utrwalić odpowiednią bazą utwardzającą. Wszystkie zdobienia wymagają wysuszenia lampą LED lub UV.