Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 10, 2020 in Uroda |

Jak mieć większe oczy bez makijażu czyli jak podkreślić oczy nie używając makijażu?

Duże, podkreślone oczy, to znakomita ozdoba twarzy.

Jak mieć większe oczy bez makijażu

Najlepiej wydobyć ich urodę stosując odpowiedni make up. Jak mieć większe oczy bez makijażu, to jest dopiero wyzwanie. Nie wszystkie kobiety mogą stosować kosmetyki. Niektóre niestety, ze względu na silne alergie muszą pozostać naturalne. Jak im pomóc, aby zwracały uwagę zadbaną, nieumalowaną twarzą, a ich spojrzenie było magicznie głębokie. Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wszelkie niedoskonałości są od razu widoczne. Cienie pod oczami, opuchnięte kręgi, zmarszczki w kącikach nie dodają urody, a wręcz mocno postarzają. Uwidoczniają się najczęściej rano albo po dniu pełnym wysiłku. Łatwo można zaradzić tym problemom, nawet domowym sposobem.

Jak w prosty sposób zadbać o skórę wokół oczu?

Najlepiej wykorzystać do tego dwie łyżeczki i włożyć je na piętnaście minut do zamrażarki. Tak zmrożone należy przyłożyć do ciemnych kręgów pod oczami, na przynajmniej 30 sekund. Następnie skórę pod oczami wskazane jest przemyć wacikiem nasączonym naparem z rumianku. Tym sposobem pobudza się krążenie krwi, a tym samym usuwa się obrzęki. Kolejnym sposobem na wyeksponowanie oczu jest dopasowanie właściwego kształtu brwi, których zadaniem będzie podkreślenie oka. Ważne jest również odpowiednie zadbanie o rzęsy. Idealnym preparatem poprawiającym ich długość i gęstość jest olej rycynowy. Wacikiem nasączonym preparatem, należy przecierać rzęst tak, by były lekko zwilżone.

Jak zadbać o rzęsy?

Olej rycynowy można mieszać z oliwą lub olejem migdałowym. Ten zabieg stymuluje wzrost i utrzymuje rzęsy w świetnej kondycji. Kolejnym sposobem na uatrakcyjnienie oczu jest zalotka. Przy pomocy prostego urządzenia można poprawić ich wygląd, nie sięgając po kosmetyki. Jej zadaniem jest podkręcenie i wyeksponowanie rzęs, które po zabiegu należy natrzeć wazeliną. Pozwala to osiągnąć efekt pomalowanych oczu. Tak naprawdę zdrowe błyszczące oczy najbardziej przyciągają spojrzenia innych, a jeżeli do tego są zadbane, to z patrzenia wynika sama przyjemność.