Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 26, 2020 in Uroda |

Perfumy – jak nie dać się nabrać na podróbki

Oryginalne, pięknie i długotrwale pachnące perfumy to odrobina luksusu. W doborze odpowiedniego dla nas zapachu często spędzamy wiele czasu przy sklepowych witrynach lub w internetowych drogeriach. Gdy już znajdziemy swój ideał, chcielibyśmy cieszyć się jego zapachem jak najdłużej. A co jeśli po kilku godzinach woń perfum staje się niewyczuwalna ? Najczęściej zwalamy winę na nieodpowiedni dobór zapachu i kolejnym razem sięgamy po inny. Rzadko pochylamy się nad tym, aby sprawdzić oryginalność perfum, a to może być kluczem do rozwiązania problemu. Jak zatem odróżnić podróbkę od oryginału?

Podróbka vs. oryginał

Wybierając zapachy najpierw powinniśmy do tego przygotować. W pierwszej kolejności należy znaleźć zdjęcie oryginalnych perfum i porównywać je ze znalezionym zapachem. Przy weryfikacji oryginalności zacznijmy od wyglądu opakowania zewnętrznego i czcionki tekstu na flakoniku perfum. Często wersje podrobione mają nieco inną wersję kolorystyczną opakowania i większą czcionkę napisów, które wydają się być bardziej widoczne. Tak jakby, celowo chciały przyciągnąć wzrok klienta i podkreślić oryginalność, z którą nie mają nic wspólnego.

Numer identyfikacyjny perfum

Gdy rozróżnienie opakowań wyda się nam zbyt trudne, sięgnijmy po sprawdzony sposób – numer identyfikacyjny perfum. Jest to unikatowy kod nadawany przez producentów oryginalnych zapachów, znajdujący się na flakonikach, zazwyczaj ich dolnej części. Składa się na niego szereg cyfr, które oznaczają m. in. dzień produkcji. Warto zatem sprawdzić datę premiery wybranego zapachu, bowiem te podrobione mogą posiadać datę wcześniejszą niż dzień wejścia na rynek oryginalnych perfum.

Z taką wiedzą z pewnością nie damy się nabrać na podróbki serwowane przez nieuczciwych handlarzy, a wybranym zapachem będziemy mogli cieszy się przez długie godziny.