Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2019 in Tematy różne |

Idealny wizerunek

Poprawność polityczna ma czasami niewiele wspólnego z rzeczywistością. Osoby, które twierdzą, że nie oceniają nikogo po wyglądzie, często oszukują same siebie. Udowodniono, że ocena innych jest wpisana w naszą naturę i często odbywa się nieświadomie. Nienaganny wygląd zjedna nam otoczenie i pozwoli wywrzeć dobre wrażenie.
Ładne i schludne osoby wzbudzają sympatię. Co prawda po czasie może się okazać, że myliliśmy się co do oceny danej osoby, niemniej jednak idealny wizerunek ułatwia nawiązanie rozmowy i sprawia, że czujemy się akceptowani.

 

O ile nienaganny wygląd może wzbudzać pozytywne uczucia, o tyle zbyt idealny wygląd może onieśmielać innych. Ponadto zbyt wystylizowane osoby nie są przyjmowane przez ogół jako wiarygodne czy szczere.
Zdarza się, że niektóre osoby kreują idealny wizerunek w social mediach. Nie ma w tym nic złego, ale oglądając zdjęcia takiej osoby musimy pamiętać, że jest to jedynie kreacja. Nienaganny wygląd celebryty podczas występów na scenie czy w telewizji może odbiegać od codziennego wizerunku.

 

Jeśli zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu, musimy zwrócić uwagę na kilka elementów. Wyprostowana sylwetka, czyste włosy i schludne ubranie sprawią na innych pozytywne odczucia. Nie musimy zabiegać o idealny wygląd. Do zyskania sympatii otoczenia wystarczy spójna stylizacja, odpowiednia do okazji lub delikatny makijaż podkreślający atuty.
Zbyt idealny wizerunek może nam zaszkodzić. Mocny makijaż oraz ekstrawaganckie i drogie ciuchy sprawiają, że ludzie traktują nas na dystans. Oczywiście, jeśli ktoś lubi wyglądać w ten sposób nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób kreował swój idealny wizerunek.
Warto pamiętać, by mimo tego co myślimy o kimś po pierwszym spotkaniu, nie szufladkować nikogo, lecz starać się go bliżej poznać. Może się bowiem okazać, że pani, która na pierwszy rzut oka wygląda jak tancerka z nocnego klubu, w rzeczywistości ma doktorat z fizyki lub jest poważnym naukowcem.