Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 12, 2020 in Uroda |

Koniec problemu ze spodniami

W dobie internetowych zakupów kupowanie spodni wydaje się być bardzo problemowe. W letnim okresie dużo osób będzie szukało oryginalnych i kolorowych spodni bawełnianych czy letnich spodenek, które przykują wzrok innych. Trudno jednak o zakup pasujących spodni jeśli nie mamy dokładnych wymiarów naszego ciała. O ile wielokrotnie wiemy, jak zmierzyć obwód talii lub bioder, o tyle nie zawsze wiadomo jak zmierzyć obwód uda.

Dlaczego jest to ważne?

Mierzenie poszczególnych segmentów ciała jest ważne dla osób, które są na diecie. Oprócz codziennego ważenie warto zmierzyć obwód naszej sylwetki, by dodatkowo zaobserwować zmiany, co pomoże w bieżących zakupach najnowszych kolekcji. Dla osób, które regularnie trenują mierzenie obwodu sylwetki pozwala zauważyć rezultat tych ćwiczeń i jest to często wiarygodniejsza informacja biorąc pod uwagę zmianę masy mięśni, która nie jest zauważalna na tym, co pokazuje waga. Regularne pomiary pomagają cieszyć się wynikami i uzyskać rzetelne informacje o tym, jakiego rozmiaru ubrania możemy w tym czasie kupować.

Jak zmierzyć obwód uda?

Mierzenie uda nie jest jedynie zmierzeniem obwodu na dowolnej wysokości. Najlepiej poprosić druga osobę o pomoc. Następnie zlokalizować szerokość uda na linii około 2 cm poniżej pośladków. Jest to najszersze część naszego uda. Warto stać w lekkim rozkroku i za każdym razem, kiedy pomiar jest pobierany stopy powinny być od siebie w takiej samej odległości. Używany do pomiaru metr krawiecki nie powinien uciskać uda, a jedynie do niego przylegać. Dlatego tak ważne jest korzystanie z czyjejś pomocy. Samemu ciężko zebrać prawidłowy pomiar, szczególnie jeśli musielibyśmy w tym celu pochylić lub napiąć mięśnie. Jeśli wiadomo już jak zmierzyć obwód uda można śmiało zająć się kupowaniem letnich spodenek w internecie.

Jak często mierzyć?

Warto mierzyć obwód ud za każdym razem, kiedy planujemy kupić spodnie w internecie. Jest to bardzo ważne, ponieważ gołym okiem nie zawsze widoczne są zmiany w naszej sylwetce. Jeśli regularnie ćwiczymy warto pobierać pomiar co dwa tygodnie i obserwować, jak się zmienia z biegiem tygodni. Jest to na pewno satysfakcjonujące i motywuje do dalszej prace.