Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 26, 2020 in Tematy różne |

Sprzedaż czy renowacja – co zrobić ze starym domem?

Otrzymanie starego domu w spadku nie zawsze oznacza szybką możliwość wzbogacenia się lub poprawienia swoich warunków mieszkaniowych. W przypadku domów, które nie były remontowane od wielu lat, tym bardziej jest to bardzo trudna sytuacja. Podjęcie decyzji o natychmiastowej sprzedaży takiego budynku, wiąże się ze zgoda na otrzymanie znacznie mniejszych pieniędzy. Natomiast podjęcie się renowacji i ponownego zaaranżowania wnętrza, to ogromne koszty inwestycyjne, które nie zawsze przyniosą oczekiwane rezultaty.

Remont i renowacja

Odnawianie starych domów nie należy to łatwych i przyjemnych czynności, jednak może przynieść w końcowym efekcie bardzo dużo satysfakcji. Możliwość zamieszkania w odnowionym domu własnych rodziców lub dziadków wiąże się także z ogromnym sentymentem i dużą ilością niezwykłych wspomnień z dzieciństwa. Aby jednak budynek przypominał o tych najlepszych wspomnieniach i nie sprawiał nam zbyt wiele kłopotu i udręki, potrzebnych jest wiele prac remontowych. Bardzo często już na samym początku tego typu remontów, potrzebna jest rozbiórka niektórych ścian i elementów. Powstałe w ten sposób pobojowisko należy także bardzo dokładnie oczyścić z odpadów. Wywóz gruzu Poznań czy inne miasta zapewniają swoim mieszkańcom jedynie według określonych zasad i przepisów. Jeśli więc nasz remont przekracza te możliwości, warto skorzystać z oferty i pomocy profesjonalnych firm, które zajmą się problemem pozostałości i odpadów w naszym imieniu. Zbudowanie na nowo ścian, a także wyposażenie domu w całkiem nowe sprzęty i meble, nie musi oznaczać zatracenia jego charakteru i mnóstwa wspomnień z tym związanych.

Dom na sprzedaż

Jeśli jednak odziedziczony w spadku dom nie ma być przeznaczony dla naszej rodziny do zamieszkania, najlepszym rozwiązaniem jest jego sprzedaż. Aby uzyskać najlepszą możliwą cenę sprzedaży, nieruchomość powinna być odpowiednio przygotowana. Jeśli w jakimkolwiek pomieszczeniu występują takie zaniedbania, jak na przykład wilgoć lub widoczny grzyb na ścianach, wartość całej nieruchomości będzie znacząco niższa. Warto więc zastanowić się nad wykonaniem choćby niewielkich prac remontowych, które poprawią stan rzeczywisty oraz wygląd każdego z pomieszczeń i tym samym podniosą wartość rynkową całej nieruchomości. Jeśli dom posiada własny ogród oraz podwórko, dobrym i opłacalnym rozwiązaniem jest zadbanie o ich wygląd i ogólny porządek. Z pewnością osoby oglądające dom, będą skłonne do jego dokładnego obejrzenia, jeśli podwórko i ogród będą wyglądały bardzo zachęcająco. Nawet niewielki nakład finansowy, może przyczynić się do znacznego wzrostu ceny i wartości domu.