Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 19, 2018 in Zdrowie |

Uzdrowisko na Pomorzu

Kiedy planujemy urlop w Polsce zwykle do głowy przychodzą nam góry oraz wybrzeże Morza Bałtyckiego. Nad polskim morzem wiele jest miejscowości atrakcyjnych pod względem turystycznym i wypoczynkowym. Niektóre z nich mają jednak do zaoferowania coś więcej. Jednym z takich miejsc jest Kamień Pomorski.

 

Miejscowość ta, położona na Pobrzeżu Szczecińskim to nie tylko nadmorski port rybacko-żeglarski, ale też popularne uzdrowisko. Na terenie miasta znajdują się bogate złoża wód leczniczych, czyli tak zwanej solanki, oraz leczniczego tofu – borowiny. Jak na miasto uzdrowiskowe przystało w Kamieniu Pomorskim ulokowanych jest kilka – a konkretnie pięć – zakładów leczniczych. Pobyt w nich polecany jest dla osób, u których stwierdzone zostały choroby reumatyczne, kardiologiczne, neurologiczne, urazowo-ortopedyczne, związane z dolnymi drogami oddechowymi oraz choroby dziecięce. Kamień Pomorski może się też poszczycić ciekawą lokalizacją – niedaleko znajduje się popularne kąpielisko morskie w Dzwinowie oraz słynąca z festiwalu Słowian i Wikingów Wyspa Wolin.

Mieszkania do wynajęcia Kamień Pomorski

Bez względu na to, czy do Kamienia Pomorskiego wybieramy się w celach leczniczych czy wypoczynkowych, czy też planujemy przenieść się tam na stałe warto zainteresować się internetowymi stronami z lokalnymi ogłoszeniami, na których to zamieszczane są między innymi ofert pracy oraz krótko bądź długoterminowego wynajmu i sprzedaży mieszkań i innych form zakwaterowania. Z pewnością znajdziemy tam oferty, które pomogą nam zorganizować wypoczynek czy też ułożyć sobie życie w nowym miejscu.