Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2020 in Uroda |

Co jest potrzebne do makijażu? Jakie kosmetyków potrzebujemy do makijażu?

Makijaż to dla większości kobiet podstawowa czynność przed wyjściem z domu. Bez odpowiednio wykonanego make-up nie czują się kompletnie ubrane.

Co jest potrzebne do makijażu?

Ważne jest, żeby nie przesadzić z ilością nałożonych na twarz kosmetyków. Wielu stylistów zaznacza, że mniej znaczy więcej. Lepiej jest domalować, niż przesadzić z ilością. Kosmetyki do makijażu należy dobrać swojego kolorytu skóry, barwy włosów i odcienia oczu. Na pytanie, co jest potrzebne do makijażu, każda kobieta powinna sama sobie odpowiedzieć, najlepiej korzystając z pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Należy kierować się osobistymi preferencjami, ale trzeba wiedzieć, jak wygląda podstawowy zestaw.

Co zrobić przed rozpoczęciem makijażu?

Przede wszystkim potrzebny jest tonik do zmywania, który pasuje do konkretnej cery, nie uczula i jest odpowiednio tolerowany przez skórę. Następny w kolejce jest krem nawilżający, który dobrze odżywi i wchłonie się w twarz. Kolejnym ważnym produktem jest korektor, potrzebny do zamaskowania przebarwień, cieni pod oczami lub pękających naczynek. Preparat jest dostępny w sztyfcie albo postaci płynnej. Po nim należy nałożyć bazę pod makijaż, której zadaniem jest rozświetlenie, zmatowienie lub liftingowanie skóry. Jest to produkt, który wchłania nadmiar łuszczu gromadzącego się na twarzy podczas całego dnia. Dzięki niej cera wygląda naturalnie.

Jak używać kosmetyków kolorowych?

Podkład nakłada się pędzlem i dokładnie rozprowadza po skórze. Jego zadaniem jest nadanie jednakowego kolorytu twarzy i zapobiegnięcie efektowi maski. Powinien być dopasowany do naturalnej barwy skóry. Jeżeli chcemy powiększyć oczy, usta czy nos dobrze jest zastosować korektor rozświetlający. Teraz można przystąpić do właściwej koloryzacji . Najpierw należy zastosować puder w kamieniu lub sypki, który kładzie się przy użyciu dużego pędzla, a na policzki, aby je lepiej wyeksponować, można zastosować róż. Do podkreślania oczu używa się eyelinera lub czarnej kredki, rzęsty natomiast warto zaznaczyć, wykorzystując tusz, najlepiej czarny. Czynność należy powtórzyć kilkakrotnie, aby zwiększyć wizualnie grubość rzęs. Na koniec zostają usta, które najlepiej wyeksponować przy pomocy pomadki albo błyszczyka.