Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 23, 2021 in Uroda |

Gdzie kupić markową odzież dziecięcą?

Rynek ubrań dziecięcych z pozoru wydaje się bardzo obszerny. Rzeczywiście, oferta strojów przeznaczonych dla dzieci jest bardzo bogata, jednak w większości są to produkty kiepskiej jakości, a przy tym wykonane niestarannie i dość sztampowe.

Jeśli poszukujemy odzieży wysokiej klasy, markowej, a przy tym wykonanej z materiałów zapewniających dziecku komfort noszenia, okazuje się, że kupno ubrań nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Jakich ubrań poszukują rodzice dla swoich dzieci?

Rodzice, którym zależy na wyglądzie i zdrowiu pociechy, poszukują ubrań, które są dobrze zaprojektowane i uwzględniają potrzeby dzieci w różnym wieku. Stroje dla niemowląt powinny uwzględniać m. in.:

  • możliwość reakcji alergicznych wrażliwej skóry dziecka (ważne są tu nie tylko tkaniny, ale również odpowiednie zapięcia),
  • komfort noszenia,
  • wygodę przy wkładaniu i zdejmowaniu ubrań,
  • dopasowanie zarówno tkaniny, jak i kroju do pory roku,
  • łatwość prania czy czyszczenia,
  • estetykę wykonania.

Jakość wykonania klasycznych, codziennych ubrań

Przeznaczona dla przedszkolaków i uczniów odzież dziecięca z kolei to nie tylko dresowe spodnie czy legginsy, ale również eleganckie sukienki, spódniczki, bluzki czy spodnie oraz koszule. Ważne są również detale – sportowe skarpety dla chłopców nie wyczerpują asortymentu dobrych butików, a eleganckie buty dla dziewczynek powinny być dostępne w wersji ze skóry naturalnej, a nie tylko z ekologicznej czy wręcz z tworzywa.

W regularnej sprzedaży czy popularnych sieciówkach trudno kupić zwykły T-shirt, który nie straci fasonu po pierwszym praniu, czy nawet dresowe spodnie, które po włożeniu ich rano i zdjęciu wieczorem nie będą miały nieodwracalnie powypychanych kolan. Jak na lekarstwo dostępnych jest ubrań klasycznych, na przykład niesportowych, przeciwdeszczowych płaszczyków dla dziewczynek czy tenisówek chłopięcych wykonanych ze skóry. Dobrej jakości, klasyczne ubrania kupimy tylko w dziecięcych butikach, które są rzadkością na polskim rynku odzieżowym, na szczęście jednak istnieją.