Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 14, 2019 in Uroda |

Na czym polega estetyka twarzy?

Każdy z nas pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo, tymczasem naturalny proces starzenia, styl życia i środowisko przyczyniają się do powstawania niepożądanych linii twarzy, zmarszczek i nierównych odcieni skóry.

 

Estetyka twarzy to termin, którego używa się do opisania zakresu zabiegów niechirurgicznych, które oferowane są do tymczasowego zmiękczenia linii wyrazu i zdefiniowania określonych rysów twarzy i konturów, takich jak botoks, wypełniacze, zastrzyki przeciwzmarszczkowe itp.
Wiele osób zastanawia się, czy takie zabiegi są bezpieczne. Niestety nie zawsze tak jest i aby być pewnym swojego bezpieczeństwa, warto korzystać z usług odpowiednio wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, pracującego w czystej, godnej zaufania i renomowanej placówce.

 

Podczas pierwszej wizyty zostaniesz poproszony o wypełnienie kwestionariusza historii choroby. Lekarz omówi z tobą twoje obawy, przeprowadzi ocenę twojej skóry oraz omówi zasady pielęgnacji skóry i przeszłe doświadczenia związane z leczeniem estetycznym twarzy, jak również zasugeruje najbardziej odpowiednie opcje leczenia i związane z tym koszty. Dane te zostaną potwierdzone w pisemnym planie leczenia..
Podczas zabiegu, który trwa około godziny może zostać ci zapewnione niewielkie znieczulenie, które poprawi twój komfort. Po zakończeniu zabiegu lekarz omówi porady na temat tego, co robić i jakich rzeczy należy unikać natychmiast po wizycie, zostanie wyznaczony także termin wizyty kontrolnej w celu oceny postępu leczenia.

Czy są jakieś zagrożenia?

Podczas leczenia estetycznego twarzy podczas konsultacji lekarz szczegółowo omówi ryzyko związane z proponowanym leczeniem, które może obejmować obrzęk, zasinienie, zakażenie i reakcje alergiczne. Zazwyczaj przez około dobę od zabiegu zalecane jest unikanie alkoholu, kawy i światła słonecznego w tym czasie.