Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 17, 2018 in Tematy różne |

Wyśpij się na zamku w Tykocinie

Dawne zamki i pałace, które niegdyś służyły królom i magnatom, dziś dla każdego z nas mogą stać się miejscem wytchnienia. Wyremontowane i wyposażone we wszystkie niezbędne współczesnemu człowiekowi sprzęty otwierają swoje wrota. Nie inaczej stało się w przypadku zamku w Tykocinie.

Zamek w prywatnych rękach

Te zamki, dworki i pałace, które przeszły w prywatne ręce, pełnią zazwyczaj wielorakie funkcje. Właściciele wykorzystują ich potencjał w celach komercyjnych. Z jednej strony można je zwiedzać. W każdym zameczku są sale, w których znajdziemy kolekcję pamiątek związaną z rodem, który w danym miejscu mieszkał lub wystawę fotografii. Sama architektura może być powodem dla otworzenia zamku dla zwiedzających. Zamek w Tykocinie oferuje do zwiedzania podziemia i krużganki. Jest to wyjątkowa podróż w czasie z miejscowym przewodnikiem.

Dodatkowe funkcje

W obiektach tego typu względnie łatwo zorganizować restaurację. Często młode pary decydują się na zorganizowanie w zamku wesela i nie zawsze wiąże się to z wygórowanymi kosztami. Co więcej zamek w Tykocinie noclegi również ma w swojej ofercie, dzięki czemu goście będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich pokoi i odespać nocne szaleństwo.
Ceny różnią się w zależności od pokoju bądź apartamentu do wyboru. Pokój wynajmiemy już za 210zł, a apartament to dodatkowe 50zł. Mowa tutaj o pomieszczeniach przeznaczonych dla dwóch osób. Warunki są komfortowe, a parking dla gości jest bezpłatny i oferuje odpowiednio dużą ilość miejsc.