Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 14, 2020 in Uroda |

Czy powinniśmy przebijać uszy dziecku?

Mając dziecko prędzej czy później musimy zmierzyć się z różnymi jego zachciankami. W przypadku dziewczynek często dosyć szybko przychodzi moment, w którym chcą one posiadać kolczyki. Być może zauważyły je u cioci, spodobały jej się w sklepie albo większość szkolnych koleżanek już je ma. Nie raz sami rodzice, bez wyrażonej chęci dziecka, decydują się na przekłucie uszu. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że chociaż powszechnie stosowana, to jest to duża ingerencja w ciało i wiąże się z nią szereg konsekwencji.

Przebijanie uszu dziecku to nie najlepszy pomysł

Nie powinniśmy sami decydować o przebiciu uszu naszemu dziecku. Nie tylko ze względu na to, że ma ono prawo decydowania o swoim ciele, ale również przez to, że wiąże się to z późniejszymi konsekwencjami. Konsekwencje naszej decyzji będzie ponosić dziecko. Zazwyczaj wyobrażamy sobie, że zabieg ten będzie trwał chwilę, a później będzie można się cieszyć pięknymi kolczykami. Należy jednak pamiętać, że przekłucie uszu to rana, która musi się odpowiednio zagoić i to dziecko będzie musiało znosić przykre tego konsekwencje, w postaci opuchlizny czy infekcji. Jeżeli jednak nasza pociecha jest w wieku, w którym może w pełni świadomie zdecydować się na ten zabieg powinniśmy pamiętać o tym, aby był on wykonany poprawnie. W tym celu musimy posiadać niezbędną wiedzę, która umożliwi nam dobór odpowiedniego salonu.

Gdzie przebijać uszy?

Najważniejszym, o czym należy pamiętać decydując się na przebijanie uszu jest to, że przekłuwanie uszu pistoletem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bez wątpienia ta metoda zyskała na ogromnej popularności dzięki temu, że jest szybka i niemal bezbolesna, ale zdecydowanie ma więcej wad niż zalet. Jeżeli decydujemy się na przebijanie uszu za pomocą pistoletu powinniśmy być świadomi, że z bardzo dużą prędkością rozrywa on tkankę. Wiąże się to z tym, że proces gojenia jest bardzo uciążliwy. Poza tym, nie ma możliwości dezynfekcji całego pistoletu, przez co bakterie i wirusy bardzo łatwo mogą przedostać się do naszego organizmu, powodując duże szkody. Zamiast tego powinniśmy skorzystać z usług zawodowców, którzy znają się na swojej pracy i wykorzystują igły zamiast pistoletów. Dzięki temu mamy pewność, że wykorzystywany sprzęt jest sterylny, a rana szybko i bez problemu się zagoi.